Vína řady
Le Vigne


 

Řada Le Vigne je linií našich výběrů z hroznů a speciálních projektů. Jako je Morellino Vignabenefizio, víno z jediné vinice. Nebo Vigna Fiorini, nádherný pozdní sběr z hroznů odrůdy Vermentino, dále Vin del Fattore, vyráběné tradičním starým způsobem. Řadu uzavírá krásné, třpytivé šumivé San Rabano Brut, které je vyrobené ze svěžích hroznů Vermentina.

Řada Le Vigne je linií našich výběrů z hroznů a speciálních projektů. Jako je Morellino Vignabenefizio, víno z jediné vinice. Nebo Vigna Fiorini, nádherný pozdní sběr z hroznů odrůdy Vermentino, dále Vin del Fattore, vyráběné tradičním starým způsobem. Řadu uzavírá krásné, třpytivé šumivé San Rabano Brut, které je vyrobené ze svěžích hroznů Vermentina.


Vermentino
Toscana Vendemmia Tardiva


odrůda Vermentino 85 %, Viognier 15 %, pozdní sběr

teplota 12 °C


Vermentino Vendemmia Tardiva (pozdní sběr) z řady Vigna Fiorini je suché, velmi živé bílé víno s bohatými zlatými odlesky. Chutí se vyznačuje náznaky odrůdy zlatého jablka, švestek, akátového medu. Na patře je cítit suchost vína, s příjemnou minerální svěžestí a typickou chutí Vermentina. Dlouhé a ovocné. Párování: perfektní s rybami, bílým masem nebo čerstvými sýry.295


Sangiovese
Toscano Governo


odrůda Sangiovese 95 %, Ciliegiolo 5 %

teplota 16 °C


Sangiovese Toscano IGT Vin del Fattore je elegantní rubínově červené víno s příjemnými tóny červeného ovoce (švestky, ostružiny a třešně) a pikantními akcenty. Střední struktura a suchost, na patře s elegantním nádherně ovocným povrchem a znatelnými taniny. Krásně kulaté a plné víno vyzrálé a přitom hebounké i přesto, že má 14,5% alkoholu, který ovšem při napití není vůbec zřejmý ani silný. Ovocitost dozrálých višní na konci vévodí chuti. Párování: perfektní s předkrmy na bázi salámů, první chody s masovými omáčkami a druhé chody k červeným masům.295Morellino
di Scansano DOCG Vigna Benefizio


odrůda Sangiovese 100 %

teplota 16–18 °C


Morellino di Scansano DOCG Vigna Benefizio je speciální výběr z vybrané, zvláště vhodné vinice. Plná rubínově červená barva. Cítit jsou zlehka náznaky růží v kombinaci s džemem s lesního ovoce, tóny kakaa, které se prolínají s kořeněnými přízvuky. Chuť je kulatá, suchá, s dobrou strukturou a charakterem definovaným taniny a příjemnou dochutí v pozadí. Široce škálovatelné a nabízející se. Vždy v souladu chutě a vůně. Párování: Morellino di Scansano Vignabenefizio je perfektní s předkrmy uzeného, sušeného masa a sýrů, dále pak s červeným masem a zvěřinou.295
Morellino
di Scansano DOCG Riserva Sicomoro


odrůda Sangiovese 100 %

teplota 18 °C


Pouze Sangiovese hrozny pro tuto riservu, která dozrává v malých sudech po dobu patnácti měsíců, obohacuje chuť a dělá ji ještě elegantnější. Koncentrované Morellino di Scansano Sicomoro Riserva Docg rubínově červené barvy, chutí nabízí velké potěšení obohacené sladkými pikantními a ovocnými tóny marasky, třešní, bobule, skořice a vanilky. Plné, suché na patře, se silnými, ale elegantními tříslovinami, vyvážené přímořským teplem oblasti Maremma a lahodné svou měkkostí. Vyvážená chuť a dlouhá vytrvalost s ovocnou a kořenitou vůní. Párování: s pečenými a dušenými masy, masovými pokrmy, dlouho zrajícími sýry.545


Maremma
Toscana Vermentino Spumante San Rabano


odrůda Vermentinem 85 %, Chardonnay 15 %

teplota 8–10 °C


Přímořská oblast tvoří osobnost hroznů odrůdy Vermentina a spojuje ovocnost a příjemnost Chardonnay v tomto pěkném šumivém víně z oblasti Maremma. Vermentino Spumante San Rabano je zářivě slámově žluté barvy v chuti s jemným a trvalým koncem. Velmi příjemná vůně s rozpoznáním švestek a jablek. Na patře se vyznačuje chutí a čerstvostí, oživenou bublinami. Trvalé zakončení s květinovými a ovocnými tóny. Párování: naše šumivé víno může posloužit jako aperitiv, s předkrmy na bázi zeleniny a ryb, smažené a opět také s těstovinami se zeleninou nebo rybami.295


Založeno 1972

V krajině vína Morellino di Scansano

Vinařství Cantina Vignaioli del Morellino di Scansano bylo založeno ve Scansanu v provincii Grosseto v roce 1972 a dnes sdružuje 160 členů. Produkce tohoto vinařství je zaměřena na odrůdu Morellino di Scansano, nejtypičtější víno v toskánské přímořské podoblasti Maremma. Díky 600 hektarům vinic, které patří našim členům, můžeme nabídnout několik druhů zpracování Morellina, což je důkazem jeho všestrannosti.

Název Morellino di Scansano pochází z přezdívky dané místnímu klonu Sangiovese, který se vyznačuje svojí charakteristikou místního teroáru a má velmi malé bobule. DOC Morellino di Scansano se zrodilo v roce 1978 a naše vinařství bylo jeho propagátorem.

V roce 2007 získala značka Morellino di Scansano certifikát zaručeného a kontrolovaného původu - Denominazione di Origine Controllata e Garantita (DOCG).


O víně

Naše odrůdy

Sangiovese

Sangiovese je jedním z nejdůležitějších italských červených hroznů. Klon, který se obvykle vyskytuje v naší oblasti Maremmy, se nazývá Morellino. Sangiovese, jako odrůda, roste také v zahraničí, například v Kalifornii nebo Argentině. Jeho původ je velmi starodávný a pravděpodobně je již znali Etruskové.

Ciliegiolo

Jeho původ je nejistý. Podle některých pramenů bylo do Toskánska dopraveno ze Španělska poutníky vracejícími se ze Santiaga del Compostela. Novější studie uvádějí, že pochází z Itálie a mohlo by být otcem Sangiovese. Kdysi bylo velmi populární hrozny mísit se Sangiovese, ale v poslední době je čím dál častěji používané na bázi jednoodrůdového vína nebo jako hlavní složka směsi.

Vermentino

Dokonce i Vermentino je kořeny stále kontroverzní, možná pochází ze Španělska nebo z Francie. Jisté je, že se dostalo do Itálie před staletími a nyní je běžné v severní Sardinii, na pobřeží Ligurie a Toskánska, od Apenin po Maremmu. Díky blízkosti moře dává tato réva vínu krásné a pikantní tóny.

Alicante

Tato odrůda je původem z Francie, byla vytvořena Henri Bouschettem, který křížil Grenache s Petit Bouschet. Výsledkem je velmi bohatá réva, která může být použita samostatně nebo k obohacení směsi s jinou odrůdou. Obvykle se vyskytuje ve Francii a ve Španělsku. V oblasti Maremma se již dlouho používá v kupáži se Sangiovese. Samozřejmě také v Morellino di Scansano.


Kontakt

tel.: +420 605 382 289 | e-mail: info@vinofermata.cz

Vino Fermata
Vinohrady


Ondříčkova 4
Praha 3–Vinohrady

Otevírací doba:
PO–NE: 16:00–21:00

Vino Fermata
Kobylisy


Třeboradická 29
Praha 8–Kobylisy

Otevírací doba:
PO–PÁ: 16:00–20:00

Fakturační údaje: Vino Fermata s.r.o. | Veleňská 722/2, 182 00 Praha 8 - Kobylisy | IČO: 14376563